01. 11. 2013 LUDMILA ŠTEFANIKOVÁ DETAIL

Detail účastníka

Tri plus jedna (SR)

11.07.2009 Sobota 20:30 – 21:30 Stage Art Jazz Gallery

Sisa Michalidesová (flauta), Viktor Hidvéghy (basgitara), Marek Rusek (bicie,) Peter Preložník (klávesy)

Skupina funguje od improvizovaného vystúpenia na festivale Hodokvas Pezinok v lete 2003. Orientuje sa na vlastnú tvorbu v súčasnom štýle groove-fusion-smooth-nu-jazz. Skupina absolvovala množstvo festivalových a klubových vystúpeni, napríklad na oslavách vstupu do EU vo Viedni, M.ost festivale alebo Open Jazz Festivale. Spolupracuje tiež s poprednými hudobníkmi slovenskej jazzovej scény ako doprovodná kapela (Juraj Griglák, Andrej Šeban a ďalší). Skupina nahrala hudbu k dokumentu Ja a sivý holub a v roku 2007 vydala svoje prvé CD pod názvom 3 plus 1.

www.jazzmusic.sk/groups/3plus1.htm

Sisa Michalidesová

Narodená 1983 v Bratislave, študovala na Konzervatóriu v Bratislave herectvo, flautu, špeciálnu kompozíciu a v súčasnosti študuje dirigovanie. Založila hudobné formácie Sisa´s food (prezentácia na BJD 2003) a 3plus1 (v súčasnosti vychádza CD s jej vlastnej jazzovej tvorby). Účinkuje v mnohých skupinách: 3plus1, Juraj Griglák and band, Remedios (BJD 2005), Exfónia. Spolupracovala s Andrejom Šebanom, Oskarom Rózsom, Ivetou Bartošovou, Zuzanou Suchánkovou, Szidi Tobiasz, Lacom Keratom, Petrom Slivkom, Ľuborom Priehradníkom, Robom Opatovským, Jiřím Stivínom, so skupinami Mango Molas a El Gaucho.
Spolutvorkyňa hudby k filmu: Slnečný štát s Vladom Godárom. Skomponovala hudbu k filmom Zima kúzelníkov (STV), Sisa a Sivý holub (autobiografický dokument), Malé oslavy, Leto, scénickú hudbu k inscenáciám Malé manželské zločiny (divadlo L+S), Partybreakers (SND), Deus ex machina (divadlo Mimo) a O psíčkoch a mačičkách(divadlo Úsmev), Truth Story (Trnavské divadlo). Spolupracovala na hudbe k hre Vykúpenie (SND)

Peter Preložník

Narodený 1970Hudobné vzdelanie: Ľudové konzervatórium Bratislava, Jazzové dielne Frýdlant (Emil Viklický, Karel Růžička - 6x), Jazz workshop Klagenfurt. Kapely & interpreti:THS Band, Brož Band, Bos/s/a noha, The Meditation Blues Band Jozefa Barinu, Stará jedáleň, Silvia Josifoska a Andrej Šeban (CD Young Slovak Jazz), Bee Connection Berca Balogha, Dodo Šošoka & Friends, Zuzana Suchánková Band, All Jazz Group, The City, Také Oné, Robo Opatovský, MIDI Roba Grigorova, Lucia Šoralová, Vašo Patejdl, Comfort Zone & Peter Cardarelli, Bassfriends Juraja Grigláka, Peter Slivka, Prúdy Pavla Hammela, Fermata, Tina a ďalší. Spoluautor hudby k filmu Zima kúzelníkov (STV), Malé oslavy a k divadelnej hre Partybreakers (SND).

Viktor Hidvéghi

Narodil sa v r.1966 v Bratislave, ako syn jazzového klaviristu a kontrabasistu Viktora Hidvéghyho. V r.1983 absolvoval klavír na LŠU Ruppeldta. Potom sa zistil, že basgitara ho baví viac a v r.1986 sa stal slobodným umelcom. Spolupracoval s: Beáta Dubasová, Peter Nagy, Cheryl, Malý princ, Atlanta, R. Grigorov, Nový Album, ELÁN, D. Ursíny, A. Bartošová, divadlo Gu-na-gu, Mimicry, R. Opatovský, Lucia Šoralová, Peter Slivka, Karol Malý, Bluesweiser, The City, švajčiarsky gitarista Ellix Beyer, DaraRolins, Peter Cardarelli a ďalší. V súčasnosti spolupracuje s: The City, Bluesweiser, R.Opatovský, P.Slivka, Karol Malý, Mária Pohradská, Orchester P. Zajačka, Starmania

Marek Rusek

Narodený 1976, na bicie hrá od 18 rokov. Spolupracoval s: Marián Varga, Andrej Šeban, Juraj Griglák, Pavol Hammel, Richard Müller, Robo Opatovský, Robo Papp, Dara Rolins, Tina, Sonia, Čistychov, Laco Lučenič, Ibrahim Maiga, Gréta A Mantinels, Polemic, This is Kevin, P.S., Erich "Boboš" Procházka, Peter Slivka, Vinx, Zuzana Suchánková, Peter Adamov, 3+1, Bluesweiser, Take One, After Tea, Exfónia, Marián Čekovský, Peter Cardarelli, Alexandra Okálová, Silvia Josifoská, Tina,...


SLOVENSKY / ENGLISH